برترین ها
آخرین ها
chrome-dl.png

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۷/۱۵    

نویسنده :

مدیر سایت

اشتراک گذاری

2680

ادامه دادن دانلود نا موفق در گوگل کروم

یکی از مشکلاتی که معمولا موقع دانلود با گوگل کروم پیش می آید، قطع شدن دانلود است. به طوری که وقتی ادامه دانلود را میزنیم فایل از نو شروع به دانلود شدن میکند و آنجا است که متوجه میشویم حجم اینترنت مان هدر رفته است! با توجه به گران بودن هزینه اینترنت در ایران این اتفاق میتواند بیش از پیش کاربران را آزرده کند.

 

برای این مشکل، یک راه حل وجود دارد!

اگر اقدامات زیر را درست انجام دهید، لازم نخواهد بود که فایل متوقف شده را از اول دانلود کنید. و خواهید توانست ادامه ی آنرا دانلود کنید. با توجه به اینکه فایل های سایت قابلیت resume دارند پس این روش برای شما جوابگو خواهد بود.

 

resumable-download

خوب، برای ادامه دانلود فایل های قابل resume، نیاز به فایرفاکس خواهید داشت.

ابتدا به پوشه ی دانلود های خود بروید. بصورت پیش فرض، این پوشه در آدرس:

1
2
3
 
C:\Users\%username%\Downloads

 

قرار دارد. شما باید دنبال فایلی که نیمه دانلود شده است بگردید. گوگل کروم و بیشتر مرورگر ها فایل های نیمه دانلود شده را در پوشه ی downloads بصورت یک فایل با پسوند CRDOWNLOAD یا چیزی شبیه این نگه می دارند و پس از دانلود کامل، این فایل را به فایل اصلی تغییر نام می دهند. پس اگر بر فرض فایل اصلی شما file123 نام دارد، باید دنبال فایلی به نام file123.CRDOWNLOAD در پوشه ی دانلود ها بگردید. وقتی این فایل را پیدا کردید، آنرا در جایی دیگر (مثل دسکتاپ) کپی کنید.

سپس مرورگر فایرفاکس را باز کرده و باید آدرس دانلود را به فایرفاکس بدهید تا شروع به دانلود آن بکند. ولی به محض شروع دانلود، باید روی دانلود رایت کلیک کرده و pause را بزنید. (توجه کنید که آدرس دانلود را بصورت کامل به فایرفاکس بدهید یعنی //:http اول آنرا نیز بگذارید.)

توجه: اگر نمی دانید لینک دانلود را از کجا بیاورید، کافی است در گوگل کروم Ctrl+J را بزنید تا لیست دانلود ها باز شود. سپس روی دانلود متوقف شده رایت کلیک کنید و copy link address را بزنید تا آدرس لینک دانلود کپی شود و سپس آنرا در مرور گر فایرفاکس قرار داده و ادامه ی مراحل را پی بگیرید.

وقتی دانلود را pause کردید، به پوشه ی دانلود ها بروید. متوجه می شوید که یک فایل با پسوند part ایجاد شده است. آنرا پاک کنید!

و فایل قبلی یعنی file123.CRDOWNLOAD را که در دسکتاپ کپی کرده بودید به file123.PART تغییر نام دهید و به پوشه دانلود ها کپی کنید. شما می توانید گوگل کروم را ببندید چون دیگر نیازی به آن نیست. با این کار، فایل موقت گوگل کروم پاک می شود و نیازی هم به آن نخواهید داشت.

وقتی تغییرات انجام شد، کافی است به مرورگر فایرفاکس رفته و resume دانلود را بزنید تا دانلود از وسط ادامه پیدا کند.

 

البته همیشه پیشنهاد ما این است که برای مواجه نشدن با مشکلات موقع دانلود از یک نرم افزار مدیریت دانلود مانند IDM استفاده کنید.

 

تجربیات، سوالات و نظرات خود را در بخش نظرات با ما و همه مخاطبان در میان بگذارید...