برترین ها
آخرین ها
Instagram-autoplay.jpg

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۱/۱۹    

نویسنده :

مدیر سایت

اشتراک گذاری

3598

نحوه غیرفعال کردن پخش خودکار ویدئو در اینستاگرام

اپلیکیشن اینستاگرام در سال 2010 ساخته شد. طی چند سال گذشته بسیاری از شبکه‌های اجتماعی این قابلیت را پیدا کردند که به طور خودکار به پخش ویدئوها بپردازند. با اینکه این قابلیت جدید برای بسیاری از کاربران جالب و مقبول بود اما خیلی‌ها هم از آن ابراز نارضایتی کردند و انتقادهایی روانه این ویژگی شد. در واقع منتقدان باور داشتند که این ویژگی برای این منظور پدید آمده تا میزان بازدیدها را به طور خودکار افزایش دهد.

 

حالا جدا از نظرات موافق و مخالف، بهترین کار این است که سازندگان امکان خاموش و روشن کردن این ویژگی را برای کاربران فراهم کنند تا هر کسی خواست بتواند طبق سلیقه‌اش عمل کند.

 

در حال حاضر امکان انجام کامل این کار در اینستاگرام وجود ندارد، اما می‌توان از طریق روش زیر در دستگاه‌های اندرویدی و iOS، ویژگی نمایش خودکار ویدئوها در اینستاگرام را برای مورد خاصی خاموش یا روشن کرد:

 

1- اینستاگرام را باز کنید و به صفحه پروفایل بروید.

 

2- حالا به بخش تنظیمات بروید. در اندروید برای دسترسی به این بخش روی آیکن سه نقطه بالا سمت راست ضربه بزنید و در iOS علامت چرخ دنده را بفشارید.

 

3- در اینجا گزینه Cellular Data Use را بی‌یابید.

 

4- سپس Use Less Data را انتخاب کنید تا از این پس زمانی که در صفحه اینستاگرام خود هستید، ویدئوها پلی نشوند. البته این نکته را در نظر بگیرید که ویدئوها و تصاویر حتی با وجود فعال بودن این گزینه با اتصال وای‌فای به نمایش در می‌آیند و تنها زمان استفاده از اینترنت دیتا است که این گزینه عمل می‌کند.

 

منظور غیر فعال کردن قابلیت اجرای اتوماتیک ویدیو در نسخه‌های قدیمی‌تر اینستاگرام باید مراحل زیر را طی کنید:

برنامه اینستاگرام را اجرا کنید و به بخش پروفایل (Profile) مراجعه نمایید.
آیکون شبیه به چرخ دنده موجود را لمس کنید تا وارد بخش تنظیمات یا همان Settings دستگاه شوید.

 

در لیست تنظیمات ارائه شده به دنبال گزینه Auto-Play Videos باشید و پس از یافتن این گزینه نسبت به غیر فعال سازی آن اقدام نمایید.
 

turn-off-auto-play-videos-instagram

 

با انجم مراحل فوق قابلیت اجرای اتوماتیک ویدیو در اینستاگرام غیر فعال می‌شود. دقت داشته باشید که در این شرایط به منظور دانلود و اجرای یک ویدیو کافیست که به پست مربوط به آن مراجعه کرده و یک بار صفحه نمایش گوشی یا تبلت خود را لمس کنید. لمس صفحه نمایش دستگاه دستور دانلود و اجرای ویدیوی مد نظر را صادر می‌کند.

تجربیات، سوالات و نظرات خود را در بخش نظرات با ما و همه مخاطبان در میان بگذارید...